Сестри Стоеви на 1/4-финал в Южна Корея

Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира по бадминтон в Гуангжу, Южна Корея, който е от категория Супер 300 и с награден фонд 200 хиляди долара.

Българките почиваха в първия кръг след промяна в схемата, а във втория се наложиха над представителките на домакините Йом Хю Вон и Ким Мин Джи с 21:18, 14:21, 21:6 след 59 минути игра.

Кратка загуба на концентрация доведе до изравняване на геймовете. В третата част обаче европейските шампионки от 2018 година бяха безапелационни, поведоха от самото начало и спечелиха с голяма преднина.

Следващите съпернички на 11-ите в световната ранглиста отново са южнокорейки. Това са до болка познаните на сестри Стоеви пети поставени Шин Сюн Чан и Ли Со Хи. Азиатките спряха Габриела и Стефани на турнира в Париж на 25 октомври и на 8 ноември във Фучжоу, Китай, като ги победиха в по два гейма.

Като цяло българките отстъпват с 2-5 в директните двубои срещу Шин и Ли.