Руснакът Даниил Медведев спечели Sofia Open

Руснакът Даниил Медведев триумфира на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 524340 евро.

Поставеният под номер 3 Медведев победи на финала унгареца Мартон Фучович с 6:4, 6:3 за 81 минути в зала „Арена Ареец“.

Така ден преди 23-ия си рожден ден московчанинът взе четвърта титла в кариерата си.

Фучович успя да навакса пробив пасив при 3:4 и да изравни, но след това 16-ият в света Медведев спечели пет от следващия шест гейма, с което дръпна със сет и 3:1 във втория. До края той контролираше мача, като реализира още един брейк в деветия гейм, за заслужи шампионската купа.

Унгарецът не успя да стигне до втори трофей в кариерата си, но с доброто си представяне в София той ще се завърне в топ 40 на световната ранглиста.

Победителят беше награден от министъра на спорта Красен Кралев.