Руско – английски сблъсък в Лига Европа

Георги Миланов и ЦСКА Москва ще срещнат Арсенал на четвъртфиналите на турнира Лига Европа. Първият двубой ще бъде в Англия на 5-и април, а реваншът в Русия е насрочен за 12-и.

ЦСКА Москва не може да се оплаче от липса на успехи срещу Арсенал, след като победи лондончаните с 1:0 като домакин в груповата фаза на Шампионската лига през 2006-а година. На реванша пък московчаните спечелиха точка след нулево равенство.

Миланов не игра в реванша срещу Олимпик Лион (3:2), но беше 73 минути на терена в първия мач (0:1).

Атлетико Мадрид ще играе срещу Спортинг Лисабон. Двата отбора са се срещали два пъти и балансът им е равен. Мачовете завършиха 0:0 и 2:2 през 2009-а година в дебютния сезон на Лига Европа.

Залцбург, който все още няма загуба през този сезон в турнира, също ще срещне отбор, с който е играл за първи и единствен път в групите през 2009-а. Австрийците надвиха Лацио два пъти с по 2:1, а сега италианците имат шанс за реванш.

Лайпциг пък ще играе за първи път в историята си срещу Олимпик Марсилия.