Русия ни разгроми на баскетбол

Русия разгроми България със 104:60 и направи огромна крачка към класиране на световното първенство по баскетбол за мъже в Китай тази година. За българския тим това е най-тежкото поражение в световните квалификации.

За националите това е седмо поражение в 11 мача. България заема пето място в класирането, а Русия е на втора позиция с баланс от 7-4.

В последния кръг от квалификациите в неделя България гостува на Босна и Херцеговина, докато Русия приема Финландия.

В „Арена Ботевград“ гостите от Русия изиграха много силно първо полувреме. Още в 15-а минута те поведоха с 40:20, а на почивката имаха аванс от 52:30.

Българският тим вкара само две точки в рамките на повече от пет минути в началото на втората четвърт, а като цяло играта им беше доста хаотична.

През третата част руснаците поведоха с 81:42 и до края доминираха.

За България Джейсън Уошбърн отбеляза 19 точки, 15 добави Павел Маринов.

Най-резултатен за руския тим беше Дмитри Кулагин с 16 точки, а Евгени Бабурин завърши с 14.

„Играхме слабо – слабо в защита и слабо в нападение. Много съжалявам, че изглеждахме по този начин днес“, коментира селекционерът на България Любомир Минчев след двубоя.

На полувремето БФБаскетбол награди около 50 легенди и деятели на спорта. Те бяха отличени със специалната юбилейна златна значка по случай 100-годишнината на българския баскетбол. Сред тях бяха Цвятко Барчовски, Петко Маринов, Георги Глушков, Любомир Амиорков, Сашо Везенков, Цветан Антов, Иван Ценов, Едуард Вълчев, Роберт Гергов, Георги Младенов, Росен Барчовски, Коста Илиев, Георги Давидов, Хрисимир Димитров, Бойко Младенов, Димитър Ангелов, Тодор Стойков, Стефан Георгиев, Деян Иванов, Калоян Иванов, Филип Виденов, Асен Великов, Златин Георгиев, Николай Върбанов, Тенчо Банев, Божидар Аврамов, Чавдар Костов, Александър Янев, Павел Маринов и други.