Роджър Федерер натупа Григор Димитров за отрицателно време

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от Роджър Федерер (Швейцария) на финала на турнира по тенис на твърди кортове в холандския град Ротердам с награден фонд 2 милиона евро.
Българинът, който за пръв път игра финал в Ротердам, отстъпи пред водача в схемата Федерер с 2:6, 2:6 за 55 минути.

Поставеният под номер 2 Димитров започна силно мача, но в средата на първия сет очевидно получи някакъв физически проблем, който попречи на придвижването му по корта и намали силата на първия му начален удар.

Федерер направи по два пробива в двата сета.

В първата част след 1:2 швейцарецът спечели пет поредни гейма и след само 26 минути поведе в резултата.

Във втория сет Федерер взе подаването на Димитров още в първия гейм, след това стигна до нов пробив за 4:1 и без проблеми приключи мача.

Швейцарецът завърши с 15 печеливши удара срещу 13 за Димитров. Българинът допусна 21 непредизвикани грешки, а Федерер 9.

За швейцарецът това е трета титла от Ротердам и общо 97-а в кариерата му. Той вече си осигури завръщане на първото място в световната ранглиста от понеделник.

Федерер постигна седма победа в седем мача срещу хасковлията.

Швейцарецът, който през миналия месец спечели рекордна 20-а титла от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия, няма нито една загуба в 16 мача от началото на сезона.