Реал Мадрид с комфортен аванс срещу ПСЖ преди реванша

Реал Мадрид победи Пари Сен Жермен с 3:1 на „Сантяго Бернабеу“ в среща от първия кръг на осминафиналите на Шампионска лига.

В първите минути от мача по-голямо напрежение имаше в полето на гостите. Парижани обаче започнаха да отвръщат на натиска. В 15-ата минута пък Неймар заслужи жълт картон, след като фаулира грубо Начо Фернандес.

Първият гол за мача бе реализиран от Адриен Рабио в 33-ата минута. Четири минути по-късно Реал имаше шанс да изравни с удар на Кристиано Роналдо, но той бе твърде силен и топката премина над вратата.

В 44-ата минута нарушение на футболиста на ПСЖ Джовани Ло Селсо срещу Тони Крос доведе до дузпа за Реал. Така в 45-ата минута Роналдо отбеляза първия гол за мадридчани.

Втората част на двубоя бе белязана от куриозен случай. Центриране на Неймар се спря в главата на арбитъра.

И второто попадение за Реал бе дело на Кристиано Роналдо – в 83-ата минута португалецът отбеляза с коляно.

Само шест минути по-късно Марсело отбеляза и третия гол за домакините благодарение на асистенция на Марко Асенсио.

В 93-ата минута Неймар бе на косъм да отбележи втори гол за ПСЖ, но му липсваше прецизност.

Втората среща между Пари Сен Жермен и Реал Мадрид е на 6 март.