Реал (Мадрид) направи важна крачка към спечелване на титлата

Реал (Мадрид) направи нова много важна крачка към спечелване на титлата в испанското първенство.

„Белите“, които играха без Кристиано Роналдо, Карим Бензема, Гарет Бейл, Тони Кроос и Лука Модрич, спечелиха изключително трудно с 3:2 като гости срещу застрашения от изпадане Спортинг (Хихон).
Домакините изненадващо поведоха в резултата в 14-ата минута с попадение на Дуйе Чоп, дошло след красива асистенция на Микел Весга.
Европейският клубен шампион изравни само три минути след това чрез Иско. Испанският национал получи от Лукас Васкес и с удар от наказателното поле направи резултата 1:1.
Натискът на гостите не доведе до нищо, а Хихон отново поведе в резултата. Пет минути след началото на втората част Весга се разписа за 2:1 с удар с глава след асистенция на Жан-Силвен Бабен.
Нападателят Алваро Мората също с глава вкара за 2:2 в 59-ата минута след центриране отдясно на Данило.

Положенията пред двете врати следваха едно след друго, но Реал (Мадрид) стигна до драматичния успех, след като два пъти изоставаше в резултата. Иско реализира за 3:2 с техничен удар по земя извън наказателното поле в последните секунди на редовното време.

След този ценен успех „белите“ са на първо място в класирането с актив от 75 точки, с шест повече от шампиона Барселона, който заема втората позиция. По-късно тази вечер каталунците играят у дома срещу Реал Сосиедад.
Спортинг (Хихон) е на незавидната 18-а позиция с едва 22 точки, на пет от спасителната зона в Примера дивисион.