Роналдо и Реал обърнаха Байерн насред Мюнхен

Отборът на Реал Мадрид взе ценна победа с 2:1 в гостуването си на Байерн от 1/4-финала в Шампионската лига на „Алианц Арена“ в Мюнхен. Германците първи откриха резултата с гол на Артуро Видал в 25-ата минута, а след това в края на първото полувреме чилиецът изпусна и дузпа. През втората част обаче гостите стигнаха до пълен обрат, а героят за „белия балет“ бе голямата звезда Кристиано Роналдо. Той изравни резултата в 47-ата минута, а в 77-ата минута вкара и втория гол за своя тим. Португалецът също така изработи и червен картон за Хави Мартинес в 61-ата минута и с това също помогна на отбора си да доминира през втората част, като Реал можеше да спечели и по-убедително, ако не бяха блестящите спасявания на Мануел Нойер.

В другия двубой от 1/4 финалите тази вечер Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 английския шампион Лестър с попадение на Антоан Гризман от дузпа в 28-ата минута