Разочарованият Буфон: Мислехме, че този път ще спечелим

Вратарят на „Ювентус“ Джанлуиджи Буфон не скри разочарованието си от поредния загубен финал в Шампионската лига. Торинският гранд отстъпи с 1:4 на „Реал“ Мадрид и за седми път се размина в трофея в най-авторитетния клубен турнир.
За 39-годишния капитан на „Юве“ това беше може би последният шанс да вдигне единственото отличие, което липсва в богатата му колекция.“Разочаровани сме, защото си мислехме, че този път можем да направим всички достатъчно добре и да спечелим Шампионската лига. Направихме добро първо полувреме, но след втория гол на „Реал“ не успяхме да намерим играта си. Жалко е, че загубихме сега. Може би хвърлихме много усилия да изравним през първото полувреме и това отне от силите ни през втората част. „Реал“ просто ни демонстрира повече класа и заслужено спечели“, коментира Буфон след края на мача.