ПСЖ разкости Барселона на „Камп Ноу“

Отборът на френския шампион Пари Сен Жермен направи вечерта кошмарна за Барселона, побеждавайки „каталунците“ с 1:4 насред „Камп Ноу“ в първи 1/8 финален сблъсък от Шампионската Лига.

Героят на вечерта се казаваше Килиан Мбапе, който отбеляза хеттрик за „парижани“, които бяха без другата си голяма звезда Неймар. Четвъртия гол за гостите отбеляза Мойс Кийн, а преди всичко това Лионел Меси беше дал аванс на Барса.

В 26-та минута Френки де Йонг падна в наказателното поле след съприкосновение с Курзава и Бьорн Кайперс посочи бялата точка. Решението на нидерландският реефер не бе променено дори след преглед със системата ВАР, а зад топката застана капитанът Меси, който хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Само пет минути по-късно обаче Килиан Мбапе получи топката в наказателното поле и след като елиминира бранител на домакините, преодоля и Марк Андре тер Щеген за 1:1.

При този резултат дойде и края на това равностойно първо полувреме, което предвещаваше интересна втора част.

След почивката равностойната игра продължи, като домакините имаха сериозни претенции за втора дузпа за игра с ръка на Мойс Кийн, но този път съдията си замълча.

В 65-та минута обаче играчите на Роналд Куман бяха попарени, когато Алесандро Флоренци бе изведен зад отбраната на домакините, опита подаване, но Тер Щеген изби. Кълбото обаче стигна до Мбапе, който не сгреши за 2:1. Басрселона имаха претенции за засада на Флоренци, но голът все пак остана.

В 70-та минута Мойс Кийн направи 3:1, засичайки с глава центриране на Леандро Паредес от пряк свободен удар.

Крайният резултат и своя хеттрик оформи Килиан Мбапе четвърт час по-късно, след като завърши образцова контраатака на гостите с премерен изстрел в горния ляв ъгъл на вратата на Барселона.

Така съставът на Пари Сен Жармен очаква реванша като изявен фаворит, имайки предвид преднината от три гола и четирите отбелязани попадения на чужд терен.

Ако „каталунците“ искат да продължат напред, то те ще трябва да повторят подвига си от 2017-та година, когато срещу същия съперник те загубиха с 0:4 първия сблъсък, но след това спечелиха с 6:1 на реванша. Тогава обаче двубоите бяха разменени, като Барселона беше домакин на втория мач.