Призьорите от първото издание на „Обиколка на Долината на тракийските царе“

65 състезатели, част от най-бързите колоездачи на България, се впуснаха в първото издание на състезанието по планинско колоездене „Обиколка на Долината на тракийските царе“.

Най-добри сред конкуренцията се оказаха момчетата от клуб „Veloraptor“, които окупираха почетната стълбичка в генералното класиране. Разделени в 6 различни категории, призьорите в отделните групи получиха парични награди и медали.

Победител в първото издание на „Обиколка на Долината на тракийските царе“ е Александър Алексиев. Мъглижката спортна звезда успя да премине трасето за краткото време от 2:31 мин. Втори се нареди съотборникът му от клуб „Veloraptor“ Алекс Иванов. Той се класира със същото време – 2:31мин. Трети стана Тодор Ангелов, с малка разлика във времето – 2:42 мин.

Най-добрите от най-добрите бяха наградени лично от председателя на Общински съвет – Казанлък адв. Николай Златанов, който също се качи на велосипеда си и се впусна в маратона. Той изказа вълнението си и поздрави всички колоездачи за блестящото им представяне.

Организатори на спортното събитие бяха клуб по планинско колоездене „Dark Riders – Казанлък” и Велоклуб Зарата, под патронажа на Председателя на Общински Съвет град Казанлък – адв. Николай Златанов.

„Обиколка на Долината на тракийските царе“ се проведе на 1 септември, неделя и бе част от 14-те „Празници в Долината на тракийските царе“. 65 състезатели, от които и две представителки на нежния пол, застанаха в по-ранните часове на деня пред стартовата линия, но само 57 от тях успяха да финишират успешно. Трасето, което трябваше да преминат всички състезатели бе с дължина 76 км, и общо изкачване около 1000 м.

Над 3 500 лева бяха раздадени за награди на призьорите, благодарение на спонсори и фирми от Казанлък.