Порто наказа Роналдо и неговия Ювентус

Порто победи Ювентус с 2:1 на своя „Ещадио до Драгао“ в първи 1/8 финален мач от Шампионската Лига.

Португалският тим изигра силен мач срещу „бианконерите“, които определено не бяха на висота в тази среща.

Гол на Федерико Киеза в заключителните минути на срещата, все пак остави „Старата Госпожа“ в играта преди реванша, който е след три седмици на „Ювентус Стейдиъм“ в Торино.

Домакините поведоха буквално с гол от съблекалнята, след като Мехди Тареми се възползва по възможно най-добрия начин от уникална грешка на бранителя Родриго Бентанкур, който опита да върне нескопосано към Шчесни.

Втория гол за Порто отново хвана неподготвени „бианконерите“, като той дойде по-малко от 20 секунди след началото на втората част. Тогава пробив на Уилсън Манафа отдясно завърши с подаване към Муса Марега, който удвои аванса на „драконите“.

В 82-та минута все пак Федерико Киеза върна интригата в двубоя, след като намали резултата, възползвайки се от подаване на Адриен Рабио, оформяйки крайното 2:1.