Погром за Берое в Разград

Клаудиу Кешерю отбеляза хеттрик, а Лудогорец направи решаваща крачка към титлата в българското първенство по футбол след разгром със 7:0 срещу Берое в Разград.

[ad id=“225664″]

Шампионите водят с осем точки на ЦСКА-София в генералното класиране, след като по-рано днес „червените“ пропиляха два гола аванс срещу Левски и спечелиха само точка от домакинството си.

С трите си гола срещу Берое Кешерю изравни Фернандо Каранга на върха в класирането при голмайсторите. Бразилецът вкара днес срещу Левски и двамата вече са с по 23 попадения.

Лудогорец надигра тотално Берое и спечели заслужено. Шампионите поведоха още във втората минута, когато Вандерсон откри след индивидуален пробив, а малко по-късно Иван Бандаловски спаси сигурно второ попадение след удар на Марселиньо.

[ad id=“263680″]

Вторият гол обаче падна бързо. Борислав Цонев фаулира бразилския халф в наказателното поле и Клаудиу Кешерю се разписа от дузпа в 16-ата минута, а в 30-ата румънският нападател покачи на 3:0 след центриране на Лукас Саша.

Лудогорец продължи да доминира през второто полувреме и заслужено вкара за 4:0 в 61-ата минута, когато Върджил Мисиджан се разписа на добавка след удар на Кешерю. Десет минути по-късно гол вкара и появилият се като резерва Джоди Лукоки, който получи топката от Вандерсон на празна врата и не се затрудни за 5:0.

[ad id=“236993″]

Кешерю оформи своя хеттрик в 76-та минута, а Густаво Кампаняро беше точен в 88-ата и Лудогорец спечели със 7:0 срещу Берое. Това остави старозагорци на трето място в класирането с три точки аванс срещу Левски.