Очаквано, Лудогорец продължава в Лига Европа

Лудогорец не остави шансове на Валур в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа, побеждавайки исландския си съперник с категоричното 4:0 на „Лудогорец Арена“.

След късно извоювано равенство в първия мач, българският шампион започна срещата пределно мотивиран за изразителен успех и поведе след седем минути игра чрез едно от новите си попълнения Дан Битон, който получи асистенция от друга нова покупка – Жоржиньо. Новите в Лудогорец продължиха да впечатляват, като в 24-та минута Мавис Чибота намери в наказателното поле Джордан Икоко, който от близко разстояние реализира с глава за 2:0.

През второто полувреме възпитаниците на Стойчо Стоев логично понамалиха темпото, но въпреки това вкараха нови две попадения. Техен автор, в рамките на две минути, стана полският нападател Якуб Швиерчок.

Така „зелените“ достигнаха третия предварителен кръг на Лига Европа след общ резултат 5:1, където ще се изправят срещу шампиона на Уелс – ТНС, който вчера отпадна във втория квалификационен кръг на Копенхаген.