Отново драма с дузпи! Хърватия е на четвъртфинал

Хърватия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Русия! „Ватрените“ отстраниха Дания с 4:3 след изпълнение на дузпи.

В редовното време и продълженията мачът завърши наравно 1:1. Матиас Йоргенсен даде аванс на „червения динамит“ още в 1-ата минута, но само 3 по-късно Марио Манджукич изравни.

До края на мача повече попадения не паднаха, а прекрасен шанс се откри през Лука Модрич в 116-ата минута, който изпусна дузпа.

[ad id=“225664″]

Наказателните удари започнаха с пропуски на Кристиан Ериксен и Милан Бадел. Впоследствие, в четвъртия рунд, отново за Дания пропуск направи Ласе Шьоне, но след това го последва и Йосип Пиварич. Николай Йоргенсен направи нова грешка за Дания от бялата точка, а Иван Ракитич донесе успеха за „шахматистите“.

На четвъртфиналите Хърватия ще играе срещу домакина Русия, който по-рано отстрани Испания също след дузпи.