Огромен успех за българския бадминтон! Сестри Стоеви на финал в Париж

Българките Габриела Стоева и Стефани Стоева записаха историческо постижение и се класираха за финала на двойки жени на силния турнир по бадминтон от Световните Суперсерии 750 във френската столица Париж с награден фонд 750 хиляди долара.

Европейските шампионки победиха в драматичен и изключително оспорван двубой вицешампионките в турнира от миналата година и номер 7 в схемата Со Хе Ли и Сун Чан Шин от Република Корея с 15:21, 21:15, 21:15. Срещата продължи 94 минути.

Така сестри Стоеви се класират за първи път в кариерата си на финал от Световните Суперсерии 750. В спора за титлата утре те ще играят срещу настоящите световни шампионки и пети поставени Маю Мацумото и Вакана Нагахара от Япония.

Срещу корейките Габриела Стоева и Стефани Стоева показаха освен страхотна игра и много добра физическа форма. Те загубиха първия гейм, но играха много силно в следващите два, за да стигнат до обрат. Двете двойки направиха страхотен мач с много продължителни разигравания, а българките намалиха изоставането си на 8:11 в третия гейм, след като спечелиха точката след общо 77 удара. Со Хе Ли изпитваше доста сериозни физически проблеми в третата част, което позволи на българките да поведоха с 15:14 и до края доминираха.

Снощи сестрите победиха олимпийските шампионки от Рио 2016 и поставените под номер 2 в схемата Мисаки Мацумото и Аяка Такахаши (Япония) с 21:8, 21:16 за 59 минути. Стефани и Габриела Стоеви записаха първа победа срещу този дует след четири поредни поражения.