Нигерия пречупи коравите исландци

Нигерия победи с 2:0 състава на Исландия в двубой от група „D“ на Мондиал 2018.

Така африканците са втори в групата с 3 точки, докато „викингите“ и Аржентина са с по 1. Лидер с 6 т. е Хърватия, който вече си осигури място на осминафиналите.

В последния кръг Нигерия играе срещу Аржентина, докато Исландия се изправя срещу хърватите.

През първата част на двубоя властваха физическите единоборства, които попречиха на двата отбора да разкрият пълните си възможности, а головите положения пред двете врати липсваха.

В 45-ата минута беше най-чистата ситуация преди почивката. Гилфи Сигурдсон центрира от фаул и Алфред Финбогасон с тяло не успя да засече топката във вратата на африканския отбор.

Четири минути след почивката Нигерия поведе в резултата. Виктор Моузес центрира в наказателното поле, където Ахмед Муса овладя топката и с удар от движение откри резултата.

В 57-ата минута Ониние Ндиди стреля опасно от дистанция, но вратарят Ханес Халдорсон отби топката в корнер.

Четвърт час по-късно Леон Балогун с глава пропусна да реализира втори гол във вратата на Исландия след центриране от ъглов удар на Келечи Ихеаначо.

В 74-ата минута удар на Муса срещна напречната греда на вратата на исландците.

Само минута след това нападателят на Нигерия направи самостоятелен пробив, премина през защитата на Исландия и вратаря Халдорсон и лесно реализира за 2:0.

В 81-ата минута, след помощта на видео асистент съдията, беше отсъдена дузпа в полза на Исландия за нарушение на Тайрън Ебуехи в наказателното поле срещу Алфред Финбогасон. Гилфи Сигурдсон стреля неумело от бялата точка и топката излезе в аут.

Три минути преди изтичане на редовното време Финбогасон шутира по диагонал, но вратарят Франсиз Узохо хвана топката.

Защитникът на българския Левски – Холмар Ейолфсон, остана сред резервите на Исландия. След този успех „орлите“ имат актив от три точки на второ място в групата, докато Исландия има една точка на третата позиция до момента.

Нигерия – Исландия 2:0
1:0 Ахмед Муса (49)
2:0 Ахмед Муса (75)

Нигерия: Франсис Узохо, Леон Балогун, Уилям Труст-Еконг, Кенет Омеруо, Виктор Моузес, Ониние Ндиди, Джон Оби Микел, Огенекаро Етебо (90-Алекс Айуоби), Брайън Идову (46-Тайрън Ебуехи), Ахмед Муса, Келечи Ихеаначо
Селекционер: Гернот Рор

Исландия: Ханес Халдорсон, Биркир Севарсон, Кари Арнасон, Райнар Сигурдсон 65-Сверир Ингасон), Хордур Магнусон, Биркир Бярнасон, Гилфи Сигурдсон, Арон Гунарсон (87-Ари Скуласон), Рурик Гисласон, Алфред Финбогасон, Йон Бодварсон (71-Бьорн Сигурдасон)
Селекционер: Хеймир Халгримсон

Жълти картони: Брайън Идову (Нигерия)