Наполи постави на колене Ливърпул

Наполи оглави класирането в група „С“ на Шампионската лига по футбол, след като италианците стигнаха до трудна, но и напълно заслужена победа над английския Ливърпул. Неаполитанците са на върха с актив от четири точки, а Пари Сен Жермен заема второто място с три, колкото има и Ливърпул. Французите разгромиха с 6:1 опашкаря Цървена звезда.
Наполи беше по-добрият отбор през целия мач срещу изненадващо пасивния Ливърпул, а през второто полувреме домакините направиха и няколко чисти положения. В 82-та минута Марио Руи надбяга защитата на мърсисайдците и прати топката към Дрийс Мертенс, но белгиецът стреля право в напречната греда и пропусна да даде аванс на италианците. Те обаче стигнаха до заслужен победен гол в добавеното време на срещата, след като Хосе Кайехон подаде по тревата на далечна греда, а Лоренцо Инсиние засече топката на опразнената врата за крайното 1:0.

Бразилската суперзвезда Неймар отбеляза хеттрик, а Пари Сен Жермен се наложи с 6:1 като домакин на сръбския Цървена звезда и спечели първата си победа в Шампионската лига
Неймар откри резултата в 20-та минута от пряксвободен удар, а само две по-късно покачи на 2:0, след като засече от движение къс пас на Килиан Мбапе в наказателното поле. Единсон Кавани вкара третия гол в 37-та минута, а пет по-късно Тома Мюние подаде на Анхел Ди Мария зад защитата и аржентиецът прати топката във вратата с едно докосване.
Килиан Мбапе вкара за 5:0 в 70-та минута на празна врата, Марко Марин върна един гол за Звезда четири по-късно, а Неймар оформи хеттрика си и крайното 6:1 в 81-та минута. Той отново бе точен от пряксвободен удар.