Наказаха Берое за 5 мача след мача срещу Сокол Марково

Пет мача лишаване от домакинство за отбора, спиране на правата за две срещи за централния защитник Стоян Вергиев, един мач без право да ръководи Берое за наставника Слави Жеков, последно предупреждение за лишаване от домакинство и обща финансова санкция в размер на 1625 лева. Такива наказания наложи на „зелено-белите” Дисциплинарната комисия на БФС на днешното си заседание. До тази развръзка се стигна след доклад на дежурния делегат на централата на мача Берое-Сокол (Марково) от четвъртфиналите на турнира за Купата. В него е описан инцидент с нанесен удар от зрител на мача след срещата, станал на територията на спортната база.
Старозагорци отстъпиха с 1:2, но решенията на рефера Петър Кузев бяха доста спорни, позволиха двубоя да бъде накъсан от нарушения и бавене на играта и футболът почти да отсъства от терена, особено през второто полувреме. Всичко това доведе до сериозна ескалация на напрежението сред феновете и щаба на Берое и на няколко пъти в края на двубоя срещата бе прекъсвана и се наложи намеса на охраната. Няколко дни по-късно същия рефер си навлече гнева на щаба и на втородивизионния Поморие, а вчера кметът на морския курорт Иван Алексиев написа и отворено писмо до БФС. В него съдийството на Петър Кузев в двубоя между Поморие и Ботев (Гълъбово) бе определено като скандално.