Монтана 2003 изравни срещу Берое във финала при дамите

Монтана 2003 изравни във финала при дамите. Монтанки спечелиха Мач номер 2 във финалната серия срещу Берое, в която се играе до три победи от пет мача, видя ЗАРАТА. У дома монтанки спечелиха със 77:72 след силна втора и трета четвърт.

Другата седмица отборите се местят в Стара Загора, като мачовете са на 21 и 23 април.

Всички 77 точки за победата бяха вкарани от състезателките от стартовата петица на Стефан Михайлов. С най-много отново се отличи Изабела Рамона Маседо – 22 точки. Шерийз Уилямс записа впечатляващ дабъл-дабъл – 17 точки и 18 борби. За 40 минути на терена Христина Иванова завърши с 14 точки, а с 13 се отличи с 13 точки, по 7 борби и асистенции, но и 6 грешки. Капитанът Димана Георгиева вкара 11 точки.

За гостенките от Стара Загора със 16 точки завърши Матеа Тавич, а по 10 вкараха Виолина Кочева, Жаклин Златанова и Радостина Христова.