Монтана поведе с 2:1 в полуфиналната серия срещу Берое

Монтана поведе с 2:1 победи срещу Берое в полуфиналната серия след като победи старозагорския тим като гост със 72:63 (17:19,18:26, 13:12, 17:15) в зала ДЗУ.
Следващата среща от серията е утре в 18:00 часа отново в Стара Загора. Играе се до 3 победи, ако берое изравни , петия решителен мач ще се играе отново в Монтана.
Mачът започна равностойно, като гостенките водеха с 2-3 точки през първата част.
Преломна за целия мач се оказа втората част в която монтанки се възползваха от серията неточни стрелби на противничките си и успяха да дръпнат в резултата и на почивката вече водеха с десет точки – 45:35. Оказа се че тази разлика е непосилна за Берое да я преодолее, въпреки че домакините положиха усилия да сторят това. От своя страна Монтана подържаше спокойно разлика от 12-13 точки до самия края на двубоя.
Американката Моник Рийд реализира 16 точки за Берое, а сънародничката й Джазмин Пъркинс 15.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за успеха на Монтана с 20 точки, а 14 реализира Христина Иванова.