Мирела Демирева в Топ 10 в анкетата за „Спортист на Балканите“

Вицеолимпийската шампионка на висок скок и състезателка на СКЛА Берое (Стара Загора)  Мирела Демирева попадна в Топ 10 в 44-ата анкета на Българската телеграфна агенция „Спортист на Балканите“ за 2016 година.

В традиционното допитване участваха националните агенции на страните от региона – БТА (България), АНА-МПА (Гърция), АДЖЕРПРЕС (Румъния), Анадолска Агенция (Турция), ТАНЮГ (Сърбия), МИНА (Черна гора), МИА (Македония), ХИНА (Хърватия), ФЕНА (Босна и Херцеговина) и АТА (Албания).

Демирева, която преди седмица беше избрана за Спортист №1 на България за годината, стана олимпийска вицешампионка в дисциплината скок височина на Игрите в Рио де Жанейро през август, а месец по-рано тя спечели и сребърен медал от Европейското първенство в Амстердам.

Общо 34 спортисти бяха номинирани от балканските агенции в тазгодишното допитване.

Още двама български състезатели получиха точки в анкетата, но останаха извън първите десет. Това са лекоатлетката Ивет Лалова, европейска вицешампионка в спринта на 100 и на 200 метра, както и носителят на Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини Радослав Янков.

Победителят и крайното класиране в Топ 10 ще бъдат обявени на официална церемония през януари.