Мексико се доближи до осминафиналите

Мексико постигна втора победа в група „F“ на Мондиал 2018. „Ацтеките“ се наложиха над Южна Корея с 2:1 в двубой, игран в Ростов на Дон.

Карлос Вела откри резултата в 26-ата минута от дузпа, а Хавиер Ернандес в 66-ата удвои аванса на мексиканците. В добавеното време Хюн-Мин Сон отбеляза почетното попадение за азиатците.

Така Мексико е лидер с 6 точки и направи огромна крачка към осминафиналите. Швеция е с 3 точки, Германия и Южна Корея са с нулев актив. По-късно тази вечер е срещата между Бундестима и скандинавците.

Отборът на Мексико доминираше още от началото на мача и откри резултата в 26-ата минута, след като Карлос Вела беше точен от дузпа. Съдията Милорад Мажич отсъди наказателния удар заради игра с ръка на Хюн-су Джан в наказателното поле.

За Карлос Вела това бе 19-и гол в кариерата за националния отбор. Той е първият мексиканец след Куаотемок Бланко на 17 юни 2010 година, който бележи дузпа на световно първенство по футбол.

Единственото по-сериозно положение за Южна Корея в началните минути беше на Хюн-Мин Сон. Той се оказа на добра позиция в 22-ата минута, но два последователни негови удара бяха блокирани от защитници на Мексико, а при третия опит стреля неточно.

Играчите на Мексико записаха 65 процента владеене на топката през първото полувреме срещу 35 за съперника. В последните секунди Ървинг Лосано имаше чудесен шанс да вкара и втори гол, но след удара му топката премина над вратата.

Двата отбора започнаха на високо темпо второто полувреме. В 57-ата минута Гийермо Очоа спаси шут на Сун-йън Ки, а малко по-късно Хьон-У Джо отрази с една ръка опасен удар на Андрес Гуардадо.

В 66-ата минута Мексико отбеляза втори гол след страхотна контраатака. Лосано навлезе на скорост в половината на съперника, подаде на Хавиер Ернандес, който финтира защитник на Южна Корея в наказателното поле и с прецизен удар направи резултата 2:0.

Хавиер Ернандес отбеляза своя четвърти гол на световни футболни финали и така се изравни с Луис Ернандес във вечната ранглиста за Мексико по този показател.

В третата минута на добавеното време Южна Корея стигна до почетно попадение. Негов автор стана Хюн-Мин Сон. Той получи отличен пас от Йон Ли и се разписа с удар извън границата на наказателното поле, фиксирайки крайното 2:1 за Мексико.

Южна Корея – Мексико 1:2
0:1 Карлос Вела (26-дузпа)
0:2 Хавиер Ернандес (66)
1:2 Хюн-Мин Сон 90+3

Южна Корея: Хьон-У Джо, Йон Ли, Хюн-Мин Сон, Се-Джон Джу (64-Сън-У Ли), Хи-Чан Хуан, Мин-У Ким (84-Чул Хон), Сун-Йън Ки, Юн-Гуон Ким, Хюн-Су Джан, Дже-Сун Ли, Со-Мин Мун (77-У-Йон Джун)
Селекционер: Шин Тае-йон

Мексико: Гийермо Очоа, Карлос Салседо, Карлос Вела (77-Джовани дос Сантос), Ектор Морено, Хесус Гаярдо, Ектор Ерера, Андрес Гуадрадо (68-Рафаел Маркес), Мигел Лаюн, Едсон Алварес, Ирвинг Лосано (71-Хесус Корона), Хавиер Ернандес
Селекционер: Хуан Карлос Осорио

Жълти картони: Юн-Гуон Ким, Йон Ли, Сън-У Ли, У-Йон Джун (Южна Корея)