Мария Оряшкова спечели титла, а Веселин Иванов остана със сребро по спортно самбо

Старозагорецът Веселин Иванов не успя да спечели втора световна титла и остана със  сребърния медал в кат. до 62 кг. след като загуби финалната среща по точки от руснака Рустам Талдиев. В днешния ден от шампионата в зала Арена Армеец Мария Оряшкова по категоричен начин спечели четвъртата си световна титла при жените в категория до 80 кг. спортно самбо. Родената в Панагюрище шампионка се класира на финала след две победи над Кубинка и Украинка, а в борбата за титлата се наложи и над представителката на Беларус Свиатлана Тимашенка. Българите завоюваха общо три медала общо за България от втория ден на Световното първенство по самбо в София – 1 златен, , 1 сребърен и 1 бронзов.