Мария Гроздева спечели злато на световната купа по спортна стрелба във Форт Бенинг

Пореден успех в забележителната спортна кариера на Мария Гроздева. Двукратната олимпийска шампионка спечели злато на Световната купа по спортна стрелба във Форт Бенинг (САЩ).

Гроздева триумфира в дисциплината 25 метра пистолет, като това е 14-и златен медал за нея от Световните купи. 45-годишната състезателка, която скоро беше преизбрана за президент на Българския стрелкови съюз, спечели финала във Форт Бенинг.

Накрая тя остана в пряка битка със сръбкинята Зорана Арунович. В 7 от 10-те серии българката записа по 4 точки изстрела и спечели с 35 точки. Арунович взе среброто с 32.

Бронзът е за олимпийската шампионка в дисциплината от Рио де Жанейро Ана Коракаки от Гърция, която загуби в „шуутоф“ с Арунович.