Мария Гроздева спечели злато на Световната купа и ще участва на седма Олимпиада

Мария Гроздева постигна пореден успех в своята кариера, след като спечели златния медал в дисциплината 25 метра спортен пистолет на състезанието за Световната купа по спортна стрелба в Пекин, Китай. Президентът на Български стрелкови съюз (БСС) влезе с 6-ти резултат на финала (587 т.), а Моника Карш от Германия бе лидер с 593 т. – една точка под световния рекорд на друга българка – Диана Йоргова.

На финала обаче Гроздева бе абсолютно безпощадна и с резултат от 36 точки стигна до победата. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т. а трета Анна Коракаки от Гърция с 30 т. Освен златния медал Мария Гроздева си спечели и квота  за Олимпийските игри в Токио през 2020 година. Това ще бъде седмото и участие на Олимпийски игри, където е спечелила  два златни и три бронзови медала.

Останалите ни състезателки Антоанета Бонева е 18-та с 582 т., а на 44-то място е Мирослава Минчева с 574 т.