Марица с втора победа в Шампионската лига

Волейболният Марица Пловдив постигна още една впечатляваща победа в Шампионска лига, след като надделя над френския шампион Кан с 3:1 ( 17:25, 25:18, 25:12, 25:) в мач от предпоследния пети кръг в Група Е. Момичетата на Иван Петков запазиха шансовете си да се класират на четвъртфиналите, след като вече имат 7 точки и в момента заемат второто място в групата.

Французойките от Кан са първи с 9 точки. Динамо Москва е с 6 точки, а Уралочка има 5. Двата руски тима излизат един срещу друг утре.

На 18 февруари в „Колодрума“ е последният мач на Марица срещу тима на Уралочка Екатеринбург.

Преди около две седмици пловдивчанки победиха и руския гранд Динамо Москва като гост.

РК Кан и Марица се срещнаха в първия кръг през ноември на френска територия. Тогава домакините надделяха с 3:1 гейма с основен принос на тръгналата от школата на „жълто-сините“ българска националка Мира Тодорова.

Преди двубоя в зала „Колодрума“ зрителите се насладиха на изпълненията на виртуозната пловдивска цигуларка Таня Тингарова.