Манчестър Сити стана шампион на Англия без да играе

Манчестър Сити стана шампион на Англия за пети път. Това се случи след неочакваното поражение на Манчестър Юнайтед с 0:1 у дома срещу застрашения от изпадане Уест Бромич в двубой от 34-ия кръг.

„Небесносините“ имат 87 точки на първата позиция и са недостижими за „червените дяволи“, които са с 16 по-малко, а двата отбора трябва да изиграят още по пет двубоя до края на шампионата. Това е първа титла за Сити от 2014 година насам.

На „Олд Трафорд“ домакините не успяха да наложат превъзходство, а „дроздовете“ се бранеха умело. В 40-ата минута Давид де Хеа спаси опасен удар от наказателното поле на Джеймс Маклейн.

В 66-ата минута Неманя Матич центрира в наказателното поле, Ромелу Лукаку стреля с глава, но вратарят Бен Фостър се справи с опасността.

Гостите достигнаха до решителното си попадение в 73-ата минута чрез Джей Родригес, който се разписа отблизо с глава след центриране от корнер на Крис Брънт и неразбирателство в отбраната на Манчестър Юнайтед.

В последвалите минути Джеси Лингард, Крис Смолинг и отново Лукаку не успяха да изравнят резултата.

Успехът осигури актив от 24 точки за Уест Бромич, който остава на последното 20-о място във Висшата лига.