Манчестър Сити спечели Купата на Лигата след класика срещу Арсенал

Манчестър Сити стигна до първи трофей под ръководството на Пеп Гуардиола, след като победи Арсенал с 3:0 и спечели за пети път в историята си турнира за Купата на Лигата.

„Небесносините“ стигнаха до трети трофей от надпреварата в последните пет сезона след попадения на Серхио Агуеро, Венсан Компани и Давид Силва.

Агуеро откри резултата в 18-ата минута, след като се пребори с лошо пласирания Шкодран Мустафи след изчистена топка от вратаря Клаудио Браво и с техничен удар от границата на наказателното поле прехвърли Давид Оспина.

„Сити“ удвои аванса си в 58-ата минута. Кевин Де Бройне изпълни по тревата корнер от дясно към непокрития на границата на пеналта Илкай Гюндоган, който стреля не особено силно към вратата от движение, а Компани отклони отблизо в мрежата за 2:0.

Седем минути по-късно Давид Силва реши всичко с трети гол. Испанецът получи пас от Данило в ляво в пеналта и с удар по диагонала преодоля за трети път Оспина.