Лудогорец се класира за груповата фаза на турнира Лига Европа

В среща-реванш от плейофите отборът от Разград завърши наравно 0:0 като гост срещу литовския Судува и продължава напред след общ резултат от 2:0.
Преди почивката българският шампион контролираше изцяло събитията на терена, а домакините опитаха да затруднят вратаря Хорхе Броун чрез статични положения.
В 13-ата минута беше отправен първият точен удар към вратата на домакините. Негов автор беше Лукас Саша, но вратарят Иван Кардум хвана топката.
В 28-ата минута Джоди Лукоки успя да задържи между двама бранители, топката беше продължена към Абел Анисе, който нанесе силен удар, но в десния страничен стълб.
Само две минути след това опасен удар на Върджил Мисиджан беше избит пред точно голлинията.
През втората част домакините опитаха да притиснат Лудогорец, но достигнаха само до няколко разбърквания в наказателното поле на „зелените“. В 52-ата минута домакините нанесоха удар по топката, получи се коварен рикошет и въпреки че Броун беше тръгнал в другата посока, успя да спре кълбото точно пред голлинията.
Десет минути преди края на редовното време при центриране от корнер Хорхе Броун не излезе да посрещне топката, а Георги Терзиев беше заел добра позиция и изчисти извън наказателното поле.