Лудогорец се издъни срещу турци, отдалечава се от лига Европа

Лудогорец не успя да си осигури предсрочно място на 1/16-финалите в Лига Европа. „Орлите“ допуснаха първо поражние в група „С“, отстъпвайки пред Истанбул Башакшехир като домакини с 1:2.

Един Вишча даде аванс на турския тим в 20-ата минута, а само седем по-късно Керим Фрай удвои аванса на гостите. Марселиньо върна един гол в 65-ата минута, но българският шампион не успя да се добере до равенството.

В другия двубой от групата Спортинг (Брага) се наложи у дома над Хофенхайм с 3:1.

Лудогорец сдаде първото място, като тимът е втори с 8 точки. На 7 декември играчите на Димитър Димитров-Херо гостуват на Хофенхайм, като и точка ще бъда достатъчна за класиране в следващата фаза.

С победата си пък Брага зае първата позиция с 10 точки и си осигури място в 1/16-финалите. Истанбул Башакшехир излезе трети с 5. Последен пък е Хофенхайм със спечелени 4 точки.