Лудогорец разгроми Жалгирис и вече е в третия кръг на Шампионската лига

Лудогорец се спаси от резил, елиминирайки литовския Жалгирис във втория квалификационен кръг на Шампионска лига. „Орлите“ спечелиха реванша у дома с убедителното 4:1 и въпреки поражението с 1:2 от първия двубой, продължават участието си по пътя към груповата фаза на турнира.

Срещата започна кошмарно за българския шампион, след като в 15-ата минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи даде аванс на Жалгирис. В края на първото полувреме Натанаел възстанови равенството с удар по диагонала.

Попадението сякаш даде криле на „орлите“, които нанесоха своя удар само в рамките на две минути през втората част. В 55-ата Вандерсон се разписа с известна доза късмет, след като при центриране от дясно никой не игра с топката и тя се озова във вратата на гостите. Малко по-късно Клаудиу Кешерю с плътен удар отбеляза трети гол в полза на Лудогорец.

В 74-ата минута румънският нападател реши всичко в сблъсъка с второто си попадение в срещата, което се оказа и последно за крайното 4:1.

В третия квалификационен кръг разградчани ще се изправят по всяка вероятност срещу израелския Апоел Беер Шева.