Лудогорец отнесе 6 гола в Барселона

Лудогорец Разград допусна втората си поредна загуба в Лига Европа. В двубой от четвъртия кръг в група „Н“ българският шампион падна с разгромното 0:6 като гост срещу Еспаньол, записвайки второ поражение срещу каталунците.

Домакините поведоха още в четвъртата минута след гол на Оскар Мелендо след асистенция на Естебан Гранеро.

Нещата за „зелените“ се влошиха в 12-ата минута, когато червен картон получи Рафаел Форстър получи червен картон. Само седем минути след това Луис Лопес покачи аванса на домакините на 2:0 с удар на празна врата.

В 35-ата минута Яцек Горалски игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. Матиас Варгас реализира отсъдената дузпа и реши крайния изход от срещата в Барселона.

До края на първата част и гредата помогна на Пламен Илиев да не допусне ново попадение във вратата си.

След почивката Лудогорец допусна още три попадения, след като остана с двама човека по-малко на терена. В 52-ата минута Виктор Кампусано също се разписа за домакините, а Адриан Педроса направи резултата 5:0 в 73-ата минута.

Три минути след това Факундо Ферейра с прехвърлящ шут фиксира крайното 6:0.
В 89-ата минута удар на Фернандо Карело също срещна гредата зад българския национал Пламен Илиев.

След тежкото си поражение Лудогорец е на второ място в група „Н“ с актив от 6 точки. Еспаньол има 10 точки на първата позиция.