Локомотив Пд се представи достойно срещу Тотнъм с 9 души

Локомотив Пловдив загуби от Тотнъм с 1:2 в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. В 71-та минута „черно-белите“ откриха резултата чрез резервата Георги Минчев. Малко след това дойде и най-скандалният момент в мача, след като главният съдия Харм Осмерс отсъди дузпа за „шпорите“ за игра с ръка на Диниш Алмейда и изгони бранителя на „смърфовете“. Германският рефер не видя преди това нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков. Веднага след това арбитърът показа и втори жълт картон на Бирсент Карагарен, оставяйки домакините с девет души. Нападателят на лондончани възстанови равенството в 80-та минута. Четири минути след изравнителното попадение резервата Танги Ндомбеле реализира и второ попадение за Тотнъм.