Ливърпул с комфортен аванс срещу Порто

Ливърпул победи с Порто на „Анфийлд“ в  1/4-финална среща. Наби Кейта откри още в 5-ата минута, а Роберто Фирмино вкара втори гол в 26-ата минута.

Марега пропусна няколко добри възможности за Порто. Преди година в същия турнир срещата между двата отбора завърши с успех за Ливърпул с общ резултат 5:0.

Ливърпул излезе напред в резултата още в 5-ата минута. Мане центрира по земя отляво към Фирмино, който върна назад към Наби Кейта. Халфът стреля от 15-ина метра, получи се рикошет в крака на Торес и Касияс не успя да реагира.

Футболистите на Юрген Клоп стигнаха до втори гол в 26-ата минута, когато Александър-Арнолд центрира към Фирмино, който отблизо направи 2:0.

В 30-ата минута Алисон спаси много опасен удар на Марега, а след това се получи разбъркване, при което топката докосна ръката на Александър-Арнолд и излезе в корнер. Гостите поискаха дузпа, а главният рефер Антонио Матеу Лаос с помощта на ВАР прецени, че няма умисъл. При последвалия корнер Марега отново получи шанс да стреля отблизо, но Алисон пак спаси.

В 48-ата минута ливърпул отново вкара, но попадението на Садио Мане бе отменено поради засада.

Последваха интересни моменти и пред двете врати, за да се стигне до 79-ата минута, когато Марега направи пореден пропуск от чиста позиция.