Лекоатлетите на Берое спечелиха четири победи , Денис Димитров постигна два успеха

Общо четири победи спечелиха атлетите на Берое (Стара Загора) от международния турнир Самарско знаме, който клубът организира.

Представителят на местния тим Денис Димитров стана единственият състезател с две победи в надпреварата. Той се наложи в спринта на 100 м и в този на 200 м. В по-късата дистанция Димитров спря хронометъра на 10.41 сек (-0.4 м/сек), а в двойно по-дългата – на 21.33 сек (+0.1 м/сек).

Негови подгласници на 100 м станаха Саеед Саад (Бхр) – 10.67 сек, и Николай Тодоров – 10.80 сек. Втори на 200 м се нареди отново спринтьора от Бахрейн и възпитаник на Янко Братанов с 21.42 сек. Трети финишира Силян Георгиев – 21.50 сек.

На 110 м с пр. Милен Пасков в последният си старт в своята кариера пред старозагорската публика спечели бягането и окачва шпайковете, след като донесе 17 национални титли и 60 медала от различни състезания за 17-те години, в които носеше екипа на заралийския отбор

Олимпийската вицешампионка Мирела Демире донесе четвъртата победа в скока на височина за старозагорския клуб. Мирела започна на височки с 180 см и я предоля с лекото- След това вдигна летвата на 185 см и там беше безгрешна от първия опит. Демирев скочи и 190 см, но след това направи три неуспешни опита на 194 см , които са норматив за световното първенство.