Котка изработи глоба на турския Бешикташ

Бешикташ отпадна на 1/8-финалите на Шампионска лига от Байерн (Мюнхен) с общ резултат 1:8, но това не бе най–голямата изненада в реванша. „Черните орли“ отстъпиха с 1:3 на своя стадион в Истанбул. Сега обаче са изправени пред още неприятности заради… котка.

[ad id=“225664″]

Животното нахлу на терена в началото на второто полувреме, а английският съдия Майкъл Оливър бе принуден да прекъсне двубоя за няколко минути.

От УЕФА не подминаха ситуацията и повдигнаха обвинение срещу Бешикташ за „неудовлетворителна организация”. Освен това европейската централа ще санкционира турския гранд за хвърляне на предмети от трибуните и блокиране на изходите. Дисциплинарната комисия ще разгледа случая на 31 май.

[ad id=“263680″]

От германския клуб пък подхождат с усмивка към ситуацията. Феновете на Байерн дори избраха котката за играч на мача. Животинчето спечели с убедителна преднина пред голмайсторите Томас Мюлер и Сандро Вагнер.