Копа Америка ще има нов шампион

Копа Америка ще има нов шампион. Победителят в последните две издания на надпреварата Чили изненадващо отстъпи на Перу с 0-3. За перуанците това ще бъде първи финал от 44 години насам, а там те ще срещнат домакина Бразилия.

Противно на очакванията „инките“ доминираха и в 21-ата минута Едисон Флорес откри със силен шут в далечния ъгъл. В 38-ата Йошимар Йотун удвои аванса на Перу след груба грешка на вратаря Габриел Ариас, който излезе към асистиралия за попадението Андре Карийо. Първото голово положение за Чили беше в края на първото полувреме, когато Педро Гайесе спаси удар на Хосе Фуенсалида. След почивката „Ла Роха“ беше по-активният тим, но след няколко пропуска Паоло Гереро вкара трети гол за перуанците в добавеното време. Секунди по-късно Чили получи право да изпълни дузпа, като реферът отсъди наказателния удар след консултация с видео асистент арбитрите. Гайесе обаче отрази шута от бялата точка на Едуардо Варгас. Така Перу ще играе на финал в турнира за първи път от 1975-а година, когато спечели трофея.