Конопеното въже – какво се случва с вашите болежки, ако го носите на кръста си?

От древността до днес конопът е намерил над 25 000 различни приложения, вариращи от производство на бои, хартия, банкноти, храна, строителни материали – до създаването на биодизел и моторни екомасла. Производството на тъкани и дрехи от коноп датира няколко хилядолетия пр. н. е.

[ad id=“225664″]

Първите документирани сведения за лечебното приложение на растението са намерени в медицински текстове при археологически разкопки от 2737 год. пр. н. е.

В недалечното минало дедите ни са носели груби дрехи от коноп – конопени ризи, чорапи, потури, калпаци, пояси, фустанели, сукмани…

Те рядко са страдали от модерните болести на нашата цивилизация. По онова време остеопорозата, артрозите, артритите, изкривяванията на гръбнака, шиповете (остеофити), неврити и много други са били рядко срещани страдания. Причините за сегашното зачестяване на тези болести са сложни и комплексни, но несъмнено конопеното влакно в миналото е изиграло съществена роля за профилактиката на тези и редица други заболявания.

През последното десетилетие интересът към природните методи на лечение рязко се повиши. Доказали през вековете своята ефективност, методите на народната медицина намират все повече привърженици сред населението.

[ad id=“263680″]

Лечебно действие на конопеното въже

Въздействието върху биологично-активни точки на човешкото тяло с цел благоприятно повлияване на редица остри и хронични заболявания е лечебна процедура, използувана от дълбока древност и в различни варианти. Широко известен пример в тази насока е използуването на специални игли за акупунктура (иглотерапия), чиято история е с давност повече от пет хилядолетия и е може би най-често използуваният лечебен метод в китайската медицина. Напоследък приложение намират и други физични фактори, използувани като дразнители на биологично-активните точки – напр. точков масаж, електропунктура.

Конопеното въже има предимството, че при него се избягва както нарушаване целостта на кожата, така и грубото механично дразнене и свързаните с него неприятни усещания. Освен това прилагането на продукта не изисква познаването на биологичноактивните точки – той просто се поставя върху болното място. Върху кожната повърхност на тялото се проецират лежащи в дълбочина нервно-съдови елементи и проекции на различни вътрешни органи. При дразненето им се задействуват различни реакции с лечебен ефект. Допира на конопеното въже до кожата има информационно, енергийно и биохимично въздействие. Установено е, че в зоната на заболелия орган се променя освен биохимизма, така и енергийното му поле. Чрез своите фини власинки, конопа “отнема” излишното електричество и облекчава страданието. Химичният състав на естественият коноп включва вещества, чието проникване през кожата действа обезболяващо посредством пряко повлияване на биохимичните процеси и блокиране на рецепторите за болка.

[ad id=“238430″]

Конопено въже може да премахне болката?

Биохимично въздействие на конопеното въже – В зоната на заболелия орган се променя метаболизма и се натрупват “вредни” вещества – медиатори на възпалението и отпадни продукти на обмяната. На тях се дължат подуването, зачервяването, затоплянето и болката. Последната е причина за нарушената функция на органа и временното понижаване на работоспособността на човека. Химичният състав на естествения коноп включва вещества, чието проникване през кожата действа обезболяващо посредством прекъсване биохимичните процеси на възпалителната каскада.

Енергиен ефект на конопеното въже

Броят на влакната на конопеното въже е съобразен с енергийните центрове (т.нар. чакри в източната медицина) и се намира в корелация с елементите на лотоса на Аза на съвременната психология. Начинът на изплитане осигурява регулиране енергийните потоци между човека и космоса. Допълнителната обработка, на която се подлага готовия продукт засилва многократно неговият ефект и значително удължава действието му.

[ad id=“236993″]

Ефект на паметта от конопеното въже

Хора, използвали конопеното въже един път, при следващото му приложение съобщават за по-бързо и ефективно отзвучаване на симптоматиката. Обяснението вероятно се крие във паметовите възможности на ПНЕИ (психо- невро- ендокринно- имунна) системата. След като вече си е изградила отговор спрямо конопа, при повторния си контакт с него, тя реагира по механизма на “късото съединение”.

Странични ефекти и противопоказания

Не са известни странични ефекти от конопеното въже. При чувствителна кожа е възможно няколкоминутно усещане за дискомфорт, което преминава след минути.

Да се избягва поставянето му върху открити рани, бенки и кожни образувания поради опасност от усложнения на същите във връзка с механичното дразнене. Също така не е желателно използуването му при наличие на кожни заболявания.

Конопено въже на гол кръст са носели не само нашите деди, но и будистките монаси в Китай.

konop.bg


image0 (9K)