Кои плодове не бива да съхраняваме в хладилник?

Ето кои плодове е по-добре да останат вън от хладилника.

Ябълки – не само че не трябва да се държат в хладилника, но не бива да бъдат смесвани с други плодове. Ябълките отделят газ, който може да предизвика разваляне на останалите плодове, до които се опират. Отделете ги в специална фруктиера извън хладилник, за да ги запазите по-дълго време свежи.

Банани – извадете ги от хладилника, за да ги запазите свежи по-дълго време. Ако това е любимият ви плод и купувате в по-голямо количество, насочвайте се към неузрелите.

Череши – особено ако все още не са добре узрели. Черешите са костилков плод. Костилките усвояват ниската температура в хладилника, което може да доведе до гниене на плода отвътре.

Нектарини, праскови, манго – те също спадат към костилковите плодове и не трябва да бъдат държани в хладилник. Оставете ги да узреят добре и ако са прекалено топли, може да ги охладите за кратко в хладилник преди да ги хапнете.

Ягоди – те спадат към плодове с най-кратък срок на годност. Ако можете, ги хапнете веднага, щом ги купите. Ако ги поставите в хладилник, това ще се отрази негативно на вкуса им и на полезните вещества, които съдържат.

Боровинки – същото важи и за тях. Хапнете ги веднага или максимум на следващия ден от закупуване.  Не е добре да се съхраняват в хладилник.

Авокадо – при него има два вариант. Ако смятате да го прибавите към салата или ястие още същия днес или на следващия, оставете го да узрее извън хладилника. Ако обаче искате да го запазите за след няколко дни, поставете го на хладно. Температурата в хладилника ще забавите процеса на зреене.

Диня – обикновено, щом я разрежем, слагаме останалата част в хладилник. Динята е много полезна най-вече заради своите антиоксидантни свойства, но те изчезват заради ниските градуси в хладилника. Ето защо, ако ви се хапва студен плод, просто я сложете за кратко в хладилника преди да си хапнете. Иначе я дръжте отвън.

Actualno.com


image0 (9K)