Иран победи Мароко с 1:0 след автогол

Иран победи Мароко с 1:0 в първа среща от група „В“ на Мондиал 2018. Успехът за „персите“ дойде дълбоко в добавеното време, след като в 95-ата минута Бухадуз си отбеляза автогол.

Така иранците спечелиха първите си 3 точки в групата, в която са още Португалия и Испания. Мароко е с нулев актив и до голяма степен отборът изгуби шансовете си за нещо по-значимо на световните финали.

Капитанът на Иран Масуд Шоджаи записа историческо постижение. Той стана първият футболен национал на страната, които играе на три световни първенства – 2006, 2014 и 2018 година.

Селекционерът на Иран Карлош Кейрош пък вече е първият португалски специалист, който води отбори на три Мондиала.

Футболистите на Мароко започнаха по-добре мача и пропуснаха няколко отлични възможности да открият резултата чрез Мехди Бенатия, Юнес Белханда и Амин Арит.

Отборът на Иран беше близо до това да поведе в резултата в 43-ата минута, когато организира една от редките си контраатаки. Вратарят на Мароко Монир Ел Хаджуи първо спаси удара на Сердар Азмун, след което топката попадна в Алиреза Джаханбахш, но Монир отново изби.

Мароко започна по-добре и второто полувреме, но в средата играта се накъса заради честите прекъсвания поради контузии. Няколко играчи и на двата тима напуснаха принудително терена.

Съдията Джунейт Чакър даде шестминутно продължение, в което Иран получи правото да изпълни пряк свободен удар. Ехсан Хаджи Сафи центрира, а резервата Азиз Бухадуз с глава вкара топката в собствената си врата.