Драматична загуба за волейболните национали от Сърбия

България допусна драматична загуба от Сърбия с 2:3 (17:25, 25:23, 25:23, 21:25,14:16) във волейболната Лига на нациите за мъже в София. В събота на момчетата на Пламен Константинов им предстои втори мач, като противник ще бъде Австралия.

„Лъвовете“ поведоха с 4:2 в началото на мача, а при първото техническо прекъсване имаха аванс от 3 точки. Сърбия дръпна с 5 точки при второто техническо прекъсване – 16:11. С два поредни аса на Петер Кръзманович направи резултата 22:13 и в крайна сметка гостите стигнаха до успех в първия гейм на 17.

Българските волейболисти стартираха отлично в началото на втората част и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Сърбия. Тройна българска блокада спря Дражен Лубурич от зона 2 за 21:21. Силите бяха равни до 23:23. Последва прекъсване за България. Блокаут на Светослав Гоцев даде аванс за 24:23. Мощна негова атака след това доведе равенство в геймовете – 1:1.

Сърбите имаха аванс от 8:6 при първото техническо прекъсване в третата част. Играчите на Константинов поведоха с точка 16:15 при второто техническо прекъсване след мощна атака на Тодор Скримов. Родните национали стигнаха до геймбол при 24:22 след ас на Тодор Скримов. Дражен Лубурич успя да прокара топката между блокадата и мрежата за 23:24. Пламен Константинов взе второто си прекъсване в гейма. Мощна атака на Николай Учиков донесе успеха в третата част с 25:23.

Сърбия взе инициативата още от самото начало в четвъртия гейм и стигна до успех с 25:21.

В тайбрека тимът ни поведе с 4:2 след атака на Валентин Братоев. При смяната на игралните полета преднината набъбна до 8:4. Волейболистите на Пламен Константинов дръпнаха с 10:5 точки, но последва отпускане и резултатът бе намален до 11:10. Все пак след точка на Валентин Братоев се стигна до 14:12 и два мачбола за България.

Розалин Пенчев влезе в игра и би силен сервис, но той не донесе успех за България. Троен блок спря атака на Валентин Братоев за 14:14. Дражен Лубурич изведе Сърбия до мачбол след атака по правата. Лубурич направи ас и донесе победата на Сърбия с 16:14 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.