Драматична загуба за волейболистките на Берое

След двучасов двубой в зала „Иван Вазов“, женският тим на ЦСКА се наложи драматично над Берое (Стара Загора) с 3:2 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 16:14) в междинния трети кръг.

В първия гейм домакини от Стара Загора започнаха силно, след което „армейките“ успяха да изравнят за 9:9. След това беройки отново поведоха, но играта продължи точка за точка.

Старозагорки поведоха от самото начало на втората част, като поддържаха темпото през повечето време. След 17:12 обаче „червените“ се активизираха и направиха серия от 11 точки, обръщайки резултата в своя полза. Момичетата на Петър Дочев намалиха изоставането си, но не успяха да преодолеят съперничките си и те поведоха с 2:0 гейма.

В третия гейм старозагорските волейболистки поеха инициативата , като и двата отбора бяха равностойни и в четвъртата част, а играта ставаше все по-напрегната, стигна се до изравняване на геймовете. Неадекватни съдийски отсъждания белязаха мача, което „опъна нервите“ в залата с близо 200 души.

Играта бе доста оспорвана и в тайбрека, а интригата продължи до края, но гостенките успяха да затворят до крайното 16:14 и 3:2 гейма. За старозагорки най-резултатна бе Ваня Върбанова с 23 точки, 21 реализира Радостина Маринова (2 аса, 6 блокади).