Добра новина! Гришо с втора победа!

Най-добрият български тенисист Григор Димитров успя да се справи и във втория си мач от предпоследния за годината „Мастърс“ – този в Шанхай.

Този път Димитров го стори далеч по-лесно, побеждавайки в два сета – 6:3, 7:6 (3) първата ракета на САЩ Сам Куери. Така Димитров очаква на четвъртфинал победителя от мача Рафаел Надал – Фабио Фонини.

[ad id=“255238″]

Мачът беше доста динамичен и бърз. Първият сет беше решен от един пробив – в четвъртия гейм, като Григор отрази две точки за пробив още в първия гейм, а можеше да направи и втори пробив в осмия гейм, но пропусна цели три шанса.

[ad id=“236999″]

Във втория сет Куери поведе с ранен пробив, за 2:0, но Димитров моментално направи рибрейк. Стигна се до тайбрек, където Гришо отново изостана – с минибрейк за 0:2 точки, след леко прибързано излизане на мрежата и трудно воле, отишло в аут, но набързо обърна резултата, реализирайки цели 3 минипробива в отговор, експлоатирайки максимално бекхенда на Куери т.е. по-слабия му удар и затваряйки мача със 7:3 точки в дългия гейм.