Димитър Димитров: Притеснява ме съдийството, а не противниците

Наставникът на Берое Димитър Димитров-Херо имаше сериозни претенции към съдийството в днешния мач с Лудогорец, загубен от заралии с 1:4. Той зададе два въпроса към шефа на съдийската комисия Костадин Гергинов.

„Резултатът е доста изразителен, но на фона на играта не смятам, че заслужавахме такава загуба. Липсата на класа в решаващи моменти в края на първото полувреме и положението на Лебон, можеше да се развие мачът по друг начин и то въпреки съдийството. В четвърти пореден мач съдийството е такова срещу нас. Искам да попитам Гергинов, който каза, че всеки един клуб си има човек, който отговаря за съдиите. Кой е човекът в нашия отбор, който отговаря за съдиите? Не могат да ни колят по такъв начин. Когато има такива хора, те с кого влизат в контакт? Това, което става срещу Берое, е меко казано обидно. До втория гол играхме на много добро ниво, но с такова съдийство няма как да се играе. Първият гол е от засада, но аз говоря за цялостното поведение на този съдия. Футболисти на Лудогорец минаха през мен и ми казаха, че съдийството е срамно. Темата с оставката ми няма да я коментирам. Каквото съм имал да кажа, съм казал на нашите ръководители. Обиден съм от футболния съюз и съдийството, които ме накараха да помисля да си тръгна“.