Девойките на ЖФК Берое са вицешампионки на България

Девойките на ЖФК Берое до 16 години завършиха на второ място в Държавното първенство. Днес възпитаничките на Диана Колева завършиха 1:1 при гостуването си на НСА и с повече отбелязани голове на чужд терен изпревариха столичанки в крайното класиране. Шампион стана Пълдин (Пловдив) с две точки пред ЖФК Берое и НСА.

НСА откри резултата в 50-ата минута след корнер. В 65-ата минута Кристиана Караиванова пресече подаване в половината на домакините и се разписа за крайното 1:1.

Съставът на ЖФК Берое U16: Катрин Ефтимова, Розвигора Георгиева, Мария Дикелова, Яна Динева, Пламена Пенчева, Нора Пашева (10‘ – Йоана Георгиева), Габриела Найденова – к (55‘ – Екатерина Желева), Каролина Кирилова, Кристиана Караиванова, Наска Бончева, Силвия Кефалова