Два сребърни и бронзов медал спечелиха лекоатлетите на Берое на държавното първенство в зала

Три медала – два сребърни и бронзов спечелиха младите лекоатлети на СКЛА Берое на държавното първенство по лека атлетика в зала , което се провежда в зала Добротица в град Добрич.

Теодор Кръстев от СКЛА Берое спечели бронзов медал в дисциплината 60 метра при момчетата под 16 години с време 7,78 секунди. Шампион стана Румен Иванов от СК Европул, а на второ място завърши представителят на АСКЛА Сливен. В дисциплината участваха 31 състезатели.
В дисцпилната 400 метра за момчета под 16 години представителят на старозагорския клуб Жулиен Павлов завърши на четвърто място.
При момичетата под 16 години Евгения Тодорова от СКЛА Берое финишира на шесто място в дисциплината 400 метра.
Пламена Донева спечели сребърен медал на скок височина при момичета под 16 години след като скочи 155 см. Победителката Анелия Асенова от Хеброс (Харманли) скочи същата височина , но от първия опит, докато Пламена го стори от втория си опит и затова остана на втора място.
При юноши младша възраст Алекс Йорданов от Берое спечели вице шампионската титла на 400 метра, след като постигна резултат от 53,18 секунди,а шампионът от Лудогорец (Разград) Валентин Хаджиев финишира за 52,73 секунди. Другите двама представители на старозагорския клуб Живодар Костов и Александър Стайков завършиха съответно на 8 и 9 място.

На 1500 метра Енчо Енчев от Берое финишира на седмо място.