Давид Гофен взе реванш срещу Григор Димитров в Ротердам

Отличната серия на Григор Димитров бе спряна от Давид Гофен. Българинът отстъпи с 4:6, 6:1, 3:6 в среща от четвъртфиналите на турнира с награден фонд 1,85 милиона евро в Ротердам.

Белгиецът, който е 11-и в света, записа първи успех над Григор в четвъртата среща между двамата, след като първата ни ракета го победи на два пъти от началото на сезона – на четвъртфиналите на Australian Open и на финала в София преди няколко дни.

Димитров, който бе в серия от шест поредни победи преди този мач, започна годината по фантастичен начин, като днес записа едва втора загуба от 18 мача, които му донесоха и две титли. Българинът отказа участие на турнира в Марсилия следващата седмица и ще си даде малко почивка след изключително натоварената програма от началото на сезона.