Григор показа класа във Виена и победи Циципас

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в зала във Виена. Българинът се наложи с 2:1 сета над Стефанос Циципас, в отделните части 6:7 (5), 6:4, 6:3.

В първия сет играта беше изключително равностойна, като нито един от двамата не стигна до точка за пробив. Заслужено частта се реши в тайбрек, който се разви по странен начин: Димитров поведе с 5:0 точки, след което отстъпи с 5:7.

През втората част Димитров първи направи брейк и поведе с 3:2 гейма. Това се оказа напълно достатъчно за българина да изравни резултата след 6:4 и да вкара мача във финална трета част.

В заключителния сет Димитров нанесе първи удар и точно както в предходния сет поведе с 3:2 гейма след пробив.  С късен пробив Димитров си гарантира място на четвъртфиналите и двубой с Дан Евънс.