Григор поигра с пола, но и това не му помогна срещу Мъри

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби с 6:4, 4:6, 8-10 от световния №2 Анди Мъри в благотворителен мач в Глазгоу.

Двамата тенисисти играха тази вечер в подкрепа на фондация Young People’s Futures, в чиято каса ще отидат събраните от събитието средства.Григор се пребори за първия сет с пробив в решаващ момент – при 5:4 за българина. Във втората част шотландецът поведе с 3:1, Григор изравни за 3:3, но веднага след това хасковлията допусна пробив. Мъри поведе с 5:3, Димитров съкрати аванса на съперника си на 4:5, но все пак двукратният олимпийски шампион затвори втория сет с помощта на своя сервис. Така победителят трябваше да бъде решен в дълъг тайбрек до 10 точки. В него Мъри контролираше резултата и дори авансът му в един момент бе 8:4, а след това и 9:6. Григор не се предаде и отрази два мачбола, но при третия Мъри не му даде шанс и с 10-8 точки грабна победата.